Nové ceny Leden 2007

Nové ceny od 1.8.2006

Plan a vizualizace obchvatu R1 Slivenec - Vestec

Plan obchvatu - R1 Slivenec - Vestec najdete na:
http://www.ceskedalnice.cz/prilohy/r1mapa.jpg

Vizualizaci fotky najdete na:
http://www.ceskedalnice.cz/foto/r1f4.htm

Vizualizaci video a jiné informace:
http://www.ceskedalnice.cz/r1.htm

Dalnice - obchvat Slivenec

.....
Důležité je, že se pohnula výstavba pražského silničního okruhu. Letos zahajuje jeho velmi potřebná čtyřiadvacetikilometrová část od Slivence po Vestec, která propojí plzeňskou dálnici s páteřní D1. Šestikilometrový úsek mezi Slivencem a Lahovicemi postaví sdružení firem Strabag, Hochtief a Max Bögl a Josef Krýsl. Ve výběrovém řízení nabídlo nejnižší cenu 8,9 miliardy korun. Výstavba by podle Ředitelství silnic a dálnic mohla začít v dubnu. Další část, z Lahovic do Vestce a poté napojení na D1, by měla začít příští rok. Oba úseky mají být otevřeny najednou, a to v roce 2009.
Zdroj : http://ihned.cz//1-10073040-18213600-000000_d-98

Stavba obchvatu může začít (Slivenec-Lahovice)

28. ledna 2006, Lidové noviny

Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo smlouvu na výstavbu části jižního obchvatu Prahy mezi Slivencem a Lahovicemi. Šestikilometrový úsek postaví sdružení Strabag, Hochtief Construction AG, Max Bögl a Josef Krýsl. Ve výběrovém řízení nabídlo nejnižší cenu 8,9 miliardy korun. Obchvat na jihu Prahy uleví zejména oblasti Barrandova.

Odkaz zde

Pražský okruh - Praha 16 (Slivenec-Lahovice)

PRAHA 16

* Pražský okruh: stavba 514 Lahovice - Slivenec

* odleh
čit provoz centrem Radotína má úsek pražského okruhu část 513 od Slivence do Lahovic (2009)

* po dokon
čení okruhu začne výstavba napojení z Černošic přes Berounku a údolní nivu na ulici Strakonickou u Zbraslavi

* železni
ční trať Praha - Beroun resp. Praha - Řevnice bude využita jako příměstská trať pro osobní dopravu s průjezdem Prahou a navázáním na trať na Český Brod - Kolín


Zdroj:
10. října 2005, Lidové noviny
Odkaz zde

Stavba průzkumné štoly byla slavnostně posvěcena (Slivenec-Lahovice)

Včera, v pondělí 15. března 2004, byla posvěcena a slavnostně uložena soška svaté Barbory do portálu průzkumné štoly, která se nachází v místě budoucích tubusů tunelu vnějšího městského okruhu v úseku Lahovice - Slivenec. Štola v délce 1 313 metrů a výšce 5,8 metrů bude provedena protiražbou a její dokončení se plánuje na duben příštího roku.
Stavba tunelu je sou
částí jihozápadního sektoru staveb silničního okruhu kolem Prahy, jehož úkolem je propojení dálničních tahů D1 a D5.Vlastní stavba řeší dopravní propojení Strakonické ulice prostřednictvím již dokončených staveb silničního okruhu s dálnicí D5 a rychlostními komunikacemi směrem na Karlovy Vary a Slaný. Celková délka stavby je šest kilometrů. Její součástí bude přemostění Lochkovského údolí, Slavičího údolí, výstavba estakády přes údolí Berounky a ražba dvou tunelů.
Silni
ční okruh kolem Prahy se stává nejvyšší prioritou výstavby silnic a dálnic v následujících letech. „Česká vláda si je vědoma toho, že pražský okruh je nezbytný, a to nejen pro Prahu. Před čtrnácti dny tedy vláda rozhodla, že požádá Evropskou investiční banku o další úvěr, který by měl pokrýt náklady,“ uvedl při slavnosti ministr dopravy Milan Šimonovský.

Vydáno: 16.3. 2004
Odkaz zde