Stavba průzkumné štoly byla slavnostně posvěcena (Slivenec-Lahovice)

Včera, v pondělí 15. března 2004, byla posvěcena a slavnostně uložena soška svaté Barbory do portálu průzkumné štoly, která se nachází v místě budoucích tubusů tunelu vnějšího městského okruhu v úseku Lahovice - Slivenec. Štola v délce 1 313 metrů a výšce 5,8 metrů bude provedena protiražbou a její dokončení se plánuje na duben příštího roku.
Stavba tunelu je sou
částí jihozápadního sektoru staveb silničního okruhu kolem Prahy, jehož úkolem je propojení dálničních tahů D1 a D5.Vlastní stavba řeší dopravní propojení Strakonické ulice prostřednictvím již dokončených staveb silničního okruhu s dálnicí D5 a rychlostními komunikacemi směrem na Karlovy Vary a Slaný. Celková délka stavby je šest kilometrů. Její součástí bude přemostění Lochkovského údolí, Slavičího údolí, výstavba estakády přes údolí Berounky a ražba dvou tunelů.
Silni
ční okruh kolem Prahy se stává nejvyšší prioritou výstavby silnic a dálnic v následujících letech. „Česká vláda si je vědoma toho, že pražský okruh je nezbytný, a to nejen pro Prahu. Před čtrnácti dny tedy vláda rozhodla, že požádá Evropskou investiční banku o další úvěr, který by měl pokrýt náklady,“ uvedl při slavnosti ministr dopravy Milan Šimonovský.

Vydáno: 16.3. 2004
Odkaz zde