Pasted Graphic page0_3


Řadové domy

Projekt se skládá z 23 řadových domků umístěných ve 4 skupinách (viz obr dole):
- 3 skupiny mají po 5ti domech


Pasted Graphic

- 1 skupina je po 8 domech

Po levé straně nové ulice jsou 4 skupiny řadových domů: 3 skupiny mají po 5ti domech, severní má 8 domů. Řešení vychází ze svažitosti terénu, terén stoupá směrem od ulice k domu a zahradě. Výškový je na hloubku pozemku cca 1,5 - 2,0m. Idea návrhu je taková, aby každý dům měl z hlavní obytné místnosti vstup na terasu a zahradu. Domy mají příčný modul 6,5 m. Tento modul je úsporný, při umístění dvou ložnic vedle sebe obě mají dobrou šířku. Každý dům má své vlastní obvodové stěny, takže mezi dvěmi sousedními řadovými domy stojí dvě stěny oddělené vzduchovou mezerou. Toto řešení je nutné z akustického i vlastnického hlediska. Domy jsou ideálně orientované: okna mají na západ a východ. Vstup a vjezd s garáží a automobilovým stáním na předzahrádce mají na východě, zahrada je přístupná ze západní strany přes obývací prostor. Domy jsou zděné, založené na základových železobetonových pásech, mají plochou střechu. Každé dva sousední domy jsou uskočené, což zvyšuje intimitu v prostoru před domem i v zahradě.

Navrhli jsme dva typy řadových rodinných domů.


Terén stoupá od ulice k domu a k zahradě (cca 1,5 – 2,0m).
Idea návrhu je taková, aby každý dům měl z hlavní obytné místnosti vstup na terasu a zahradu.
Domy mají příčný modul 6,5m, což umožňuje umístění dvou ložnic vedle sebe přičemž obě mají dobrou šířku.
Každý dům má vlastní obvodové stěny, takže mezi dvěmi sousedním řadovými domy stojí dvě stěny oddělené zvukovou mezerou.
Domy jsou ideálně orientovány tak, že okna jsou na západ a východ.
Garáž a automobilové stání na předzahrádce je z východu.
Zahrádka s vchodem z obývacího pokoje je orientována západním směrem.
Domy jsou zděné, založeny na základových železobetonových pásech, mají plochou střechu.
Každé dva sousední domy jsou uskočené, což zvyšuje intimitu v prostoru před domem i v zahradě. Zahrádka je orientována na západ (mírně k jihu), šířka ustředních domů je 6,5m (krajní 10m) s hloubkou od 11 do 20m. Předzahrádka je široká 6,5m, odstup od ulice je minimálně 5m, takže před garáži může parkovat auto.
Oplocení kombinace plných a"vzdušných" prvků (systémové sloupky, železobetonový prefabrikovaný sokl, výplň z pletiva.
Terasa zámková dlažba (nebo volitelně dřevěná paluba nebo jiný druh dlažby)
Na zahradě jsou navrženy pergoly, dělící stěny u dlážděných teras. Chodníčky jsou ze zámkové dlažby.


Řadové rodinné domy č.19-26 - třípodlažní

Třípodlažní domy jsem navrhli v místě největšího terénního rozdílu mezi vstupem a zahradou, tedy u severní řady domů.
Předsunutá garáž s terasou a vzájemné posunutí domů člení čelní fasádu a vymezuje vstupní prostor. Vstupní patro pojímá garáž, sklep, vstupní halu. Krajní domy mají dvojgaráž a možnost rozšíření domu o další přirozeně osvětlenou místnost pod obývacím pokojem, vnitřní domy mají také tuto možnost rozšíření domu, ale bez přirozeného osvětlení. Patro nad vstupním je jeden velký obytný prostor, který je možno příčkou dělit na obývací pokoj, kuchyň, pracovnu nebo ložnici, sociální zařízení je u schodiště na východní straně domu. Ve druhém nadzemním patře jsou umístěny dva pokoje a společné sociální zařízení přístupné z haly a ložnice rodičů s koupelnou a šatnou. Patra propojuje polokruhové schodiště. Z ulice je dům třípodlažní, ze zahrady dvoupodlažní. Převýšení terénu na pozemku je kolem dvou.


Řadové rodinné domy č. 26-41
Tento typ domu je dvoupodlažní. V přízemí je hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem, garáž, komora a WC. Schodiště, stejné polokruhové jako u třípodlažního domu může být součástí obývacího pokoje, nebo být uzavřeno v chodbě. V patře jsou umístěny 4 pokoje a společné sociální zařízení, koupelna s vanou a samostatné WC, přístupné z haly. V ložnici rodičů je malá koupelna se sprchovým koutem.



Pasted Graphic
Pasted Graphic 1